چه دوربینی برای فضای باز مناسب است؟

چه دوربینی برای فضای باز مناسب است؟

چه دوربینی برای فضای باز مناسب است؟

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید سیستم نظارتی باید در نظر بگیرید، محل نصب دوربین مداربسته است. دوربین های مداربسته ممکن است در فضای باز و یا سرپوشیده تعبیه شوند. این نکته تاثیر زیادی روی انتخاب شما خواهد گذاشت. ویژگی هایی که دوربین مداربسته برای فضای باز باید داشته باشد، با ویژگی های دوربین محیط سرپوشیده تا حدودی متفاوت است. به همین دلیل برای داشتن مناسب ترین سیستم مداربسته، باید با یکی سری نکات کلیدی هنگام خرید آشنا باشید. این نکات کلیدی کمک می کنند تا بدانید کدام دوربین مدار بسته برای محیطی مانند حیاط، باغ و یا خیابان مناسب است. ما در این مقاله سعی کرده ایم مهم ترین ویژگی هایی را که دوربین مداربسته مناسب برای فضای باز باید داشته باشد گردآوری کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید تا در انتها بتوانید مناسب ترین گزینه را برای فضای آزاد موردنظر خود خریداری کنید:

انتخاب دوربین مداربسته فضای آزاد بر اساس رزولوشن

تفاوتی ندارد که دوربین مداربسته در فضای باز نصب می شود یا در فضای بسته. در هرصورت کیفیت تصاویر دریافتی برای کاربران اهمیت دارد. اما با توجه به اینکه فضای باز با مواردی مانند تغییر میزان نور در طول شبانه روز مواجه است، باید هنگام خرید دوربین مداربسته مناسب فضای باز به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. شما می توانید برای داشتن تصاویر واضح، از رزولوشن 720p استفاده کنید. اما رزولوشن 1080 گزینه بهتری برای دوربین مداربسته برای فضای باز است. با توجه به اینکه فضای باز هنگام شب تاریک و بی نور است و ممکن است در برخی مکان ها چراغی روشن نباشد، قابلیت دید در شب لازم و ضروری به نظر می رسد. با توجه به وسعت فضا باید میدان دید دوربین مداربسته را در نظر بگیرید. اگر یک دوربین فضا را پوشش نداد باید از دوربین های بیشتری برای تسلط بر محیط مدنظر استفاده کنید.

چه دوربین مداربسته ای برای فضای باز مناسب است

بهترین دوربین مداربسته برای فضای باز بر اساس نوع آب و هوا

فضای باز معمولا در در روزهای سرد سال در معرض بارش باران و یا برف قرار می گیرد. علاوه بر آن گرد و غبار و آلودگی نیز در هوای آزاد وجود دارد. به همین دلیل باید دوربینی را برای فضای باز خریداری کنید که در برابر این عوامل بیرونی مقاوم باشد. ذرات معلق در هوا ممکن است به داخل بدنه دوربین مداربسته نفوذ کنند و به مرور عملکرد آن را با خلال مواجه کنند. رطوبت و بارندگی نیز می تواند به قطعات الکترونیکی دوربین مدار بسته آسیب بزند. خطر دیگری که می تواند دوربین مداربسته را در فضای باز تهدید کند، احتمال سقوط و ضربه خوردن است.

برای جلوگیری از این آسیب ها، باید به سراغ آن دسته از دوربین های مداربسته بروید که دارای استاندارد IP و IK هستند. استاندارد IP نشان دهنده میزان مقاومت دوربین مداربسته در برابر رطوبت و گرد و غبار است. رایج ترین استاندارد دوربین مداربسته IK67 است که نشان دهنده مقاومت بالای دوربین مداربسته در برابر این عوامل است. استاندارد Ik نیز نشان از مقاومت بالای دوربین مداربسته در برابر ضربه است. شما می توانید از طریق خواندن دیتاشیت دوربین مداربسته مطمئن شوید که دوربین نظارتی به این استانداردها مجهز است.

نصب دوربین در فضای باز بر اساس مقاومت بدنه دوربین

نصب دوربین مداربسته در فضای آزاد می تواند احتمال سقوط و یا ضربه دیدن را در پی داشته باشد. به عنوان مثال وزش باد و یا طوفان ممکن است دوربین مدار بسته را از ارتفاع بالا به زمین پرتاب کند. یا با پریدن گربه و یا یک توپ، به دوربین نظارتی ضربه وارد شود. به همین دلیل مقاومت بدنه دوربین از اهمیت بالایی برخوردار است.  استاندارد IK نشان دهنده میزان مقاومت دوربین مداربسته در برابر ضربه است. هنگام خرید دوربین مداربسته مناسب فضای باز، دیتاشیت را چک کرده و از دارا بودن استاندارد IK مطمئن شوید. خرید دوربین مداربسته محکم و مقاوم و نصب اصولی آن در جای مناسب، هم دوربین مداربسته را از آسیب در امان نگه می دارد و هم شما را از پرداخت هزینه برای انجام تعمیرات بی نیاز می کند.

چه دوربین مداربسته ای برای فضای باز مناسب است

بهترین دوربین مداربسته برای فضای باز بر اساس محل نصب

همانطور که در قسمت قبل هم گفته شد، محل نصب دوربین مداربسته برای فضای باز از اهمیت زیادی برخوردار است. زاویه دید دوربین مدار بسته و ارتفاع نصب آن باید به گونه ای باشد که فضا را به خوبی پوشش دهد. اگر از دوربین مداربسته PTZ استفاده می کنید، دقت کنید که با چرخیدن آن زاویه دید کور نشود. مثلا شاخ و برگ درختان و یا بخشی از دیوار یک ساختمان جلوی دید آن را نگیرد. حتما مناطق حساس و آسیب پذیر را شناسایی کرده و در آن نقاط دوربین مداربسته نصب کنید.

از قرار دادن دوربین نظارتی در برابر منبع نور قوی مانند پروژکتور خودداری کنید. اگر دوربین مداربسته در ارتفاع بالایی نصب می شود، حتما پایه های آن را محکم کنید تا در اثر باد و طوفان به راحتی سقوط نکند. دقت کنید که نور خورشید مستقیم به لنز دوربین نتابد. تابش مستقیم نور به لنز دوربین مداربسته از عمر مفید آن می کاهد و به مرور بر کیفیت تصاویر دوربین مداربسته تاثیر منفی می گذارد.

خرید سیستم نظارتی فضای باز بر اساس تشخیص حرکت و صدا

یکی از دغدغه های کاربران دوربین مداربسته، پر شدن حافظه هارددیسک است. برای اینکه بتوانید از هارددیسک خود نهایت استفاده را ببرید، می توانید از قابلیت تشخیص حرکت در دوربین مداربسته استفاده کنید. ویژگی موشن دتکشن این امکان را به شما می دهد تا با انجام تنظیمات، تعیین کنید که دوربین تنها در صورت تشخیص صدا و حرکت شروع به فعالیت کرده و تصاویر را ثبت کند. شما می توانید تنظیم کنید که بعد از تشخیص حرکت و یا صدا توسط دوربین مداربسته، بر روی گوشی موبایل یک آلارم دریافت کنید. دوربین مداربسته مجهز به قابلیت تشخیص حرکت یکی از بهترین انواع دوربین مداربسته برای فضای باز است. چرا که هیچ حرکتی را از دید شما پنهان نخواهد گذاشت. به این ترتیب هم حافظه دوربین دیرتر پر خواهد شد و هم شما می توانید تمام تحرکات را رصد کنید.

انتخاب نوع و تعداد دوربین مداربسته برای فضای باز

نوع و تعداد دوربین های مداربسته بعد از اینکه محل نصب را مشخص کنید تعیین می شود. انتخاب نوع دوربین مداربسته به نیاز کاربری شما بستگی دارد. اینکه دوربین نظارتی چه امکانات و قابلیت هایی داشته باشد به خواسته های شما بستگی دارد. البته این قابلیت ها روی قیمت دوربین مداربسته نیز تاثیر دارد. شما می توانید از انواع دوربین مداربسته برای فضای باز به صورت بی سیم و باسیم استفاده کنید. دوربین مداربسته بولت یکی از گزینه های مناسب برای نصب در فضای آزاد است. البته می توانید علاوه بر بولت، به دوربین اسپیددام هم فکر کنید. دوربین های گردشی میدان دید وسیعی را در اختیار شما قرار می دهند و فضای وسیعی را پوشش می دهند. با توجه به تمام نکات ذکر شده، به شما پیشنهاد می کنیم با یک متخصص در این حوزه مشورت کرده و دوربین مداربسته مناسب فضای باز را خریداری کنید.

با نصب دوربین مداربسته فضای باز، از حریم خود محافظت کنید

دوربین مداربسته مناسب برای فضای باز لازم است تا یک سری موارد را در نظر بگیرید. به عنوان مثال به دمای محیط توجه کنید. اگر رطوبت دارد و یا احتمال بارندگی بالا است، باید دوربینی را تهیه کنید که دارای استاندارد بالای IP باشد. همچنین محل نصب دوربین نظارتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نقاطی را انتخاب کنید که هم حساس باشند و هم ارتفاع و زاویه دید مناسب را بتوان در آنجا تنظیم کرد. قابلیت های تشخیص حرکت، دید در شب و تشخیص پلاک از جمله مواردی هستند که بیشترین کاربرد را برای دوربین مداربسته فضای آزاد دارند.

مقالاتـ مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

اطلاعات تماس

خیابان نامجو، نبش کوچه جعفری
33367434
33265361-2
09128938739